O projektu

DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří, je název vzdělávacího programu, který se zaměřuje na problematiku odpadní vody. Čistírny odpadních vod jí každoročně zpracují desítky milionů metrů krychlových. Bohužel, v odpadní vodě, a tedy i v kanalizaci, velmi často končí předměty a látky, které do ní nepatří. Poškozují nejen kanalizační potrubí, ale i další zařízení, sloužící k čištění odpadní vody.

Projekt DOODPADU určený žákům základních a středních škol zahájila v roce 2014 Energie AG Bohemia a její dceřiné společnosti ČEVAK a.s., VaK Beroun, VHOS Moravská Třebová, VODOS Kolín, VS Chrudim a AQUA SERVIS Rychnov nad Kněžnou.

Žáci prvního stupně základních škol (2. až 5. třída) se na výukových hodinách interaktivní formou dozvědí, co se stane s odpadní vodou, než se vrátí opět do přírody a jak správně nakládat s odpadky. Pracovními listy je provede postavička kocoura AGIho, který je zároveň symbolem celého projektu.

Studenti středních škol se mohou účastnit soutěže, která je vyhlašována prostřednictvím těchto stránek na stejné téma, jako je název projektu - DOODPADU aneb co do kanalizace nepatří. Pro ukázky z minulého ročníku klikněte ZDE.

Toaleta není odpadkový koš! I to je jedno z klíčových témat, kterým se program DOODPADU zabývá. Tím, že něco vyhodíme nebo vylijeme do záchodu či dřezu, totiž problém nemizí, ale začíná. Zatímco odpad jsme se již naučili velice dobře třídit, stále zapomínáme na to, že i zacházení s odpadní vodou má svá pravidla.

Co všechno můžete najít na čistírně odpadních vod